top of page
Pomnik_Fryderyka_Chopina_w_Łazienkach_(1_of_1).jpg
Snow Forest Road

SPIS TREŚCI 

pakamera.polonia    luty / 2'24 (18)

OD REDAKCJI

Altruiści są wśród nas. Grzeszą nadmiarem dobroci i naiwności, miast nadwyżką kalkulacji i nieufności. I tylko dlatego w ciągu trzech tygodni zorganizowała się „silna grupa pod wezwaniem”, by zagrać po raz kolejny z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

W efekcie ich dobrej woli i zaangażowaniu „współgrających”, czyli uczestników spontanicznie przygotowanych występów, koncertów, spotkań, licytacji zebrano w Chicago w ciągu dwóch dni ponad sto sześć tysięcy dolarów na sprzęt medyczny do szpitali dla dzieci i dorosłych. To spory wkład finansowej zbiórki Polaków i Polonii świata.

Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, by nie wspierać chociażby dobrym słowem… Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący…

Wszystkim ludziom dobrej woli, wspomagającym tych, którzy znaleźli się w trudniejszej od ich sytuacji – niskie ukłony od redakcji i wdzięcznej części społeczności polonijnej. DZIĘKUJEMY. Grajmy dalej razem, a będzie łatwiej, przyjemniej i jeszcze radośniej! (krótki fotoreportaż – polonijny kalejdoskop)

Gra nie jest skończona. Tym razem grają dla Was i dla nas wspaniali wykonawcy chopinowskich kompozycji, wszak luty jest miesiącem urodzin Chopina, wirtuoza fortepianu i nastroju, muzyki wielkiej, cenionej w świecie muzycznym, a znanej niemal na całym globie. W tym miesiącu już 8. edycja festiwalu  CHOPIN IN THE CITY  pomysłu znakomitej wokalistki Grażyny Auguścik. Z naszej strony – chopiniana, również dla dzieci z ich rysunkami.

W muzycznym miesiącu nie może zabraknąć Leonarda Cohena, urokliwych dzieł muralowych artystki znanej pod pseudonimem NeSpoon czy ciekawych zdjęć artystki fotografii Iwony Biedermann. A wszystko to - i wiele więcej - w nastroju mazurków, nokturnów, polonezów i ogólnej życzliwości!

redakcja

Od redakcji
bottom of page